Šiaurės šalių literatūros savaitė kviečia šventei literatūros takais

Ketvirtadienis, 07 Lapkritis 2019 11:08 Šiaurės šalių savaitė

Šiais metais Šiaurės šalių literatūros savaitė kviečia vaikus, jaunuolius ir suaugusius šventei literatūros takais. Lapkričio 11- ąją  rajono viešojoje bibliotekoje dieną pradėsime skaitymais mažiesiems - 10 val. „Auštant“ – bus skaitoma ištrauka iš Astridos Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“.

Vakare 17  –„Sutemų valandą“ – bursimės draugėn  skaityti vienos žinomiausių danų rašytojos Karen Blixen apysakos „Babetės puota“ ir  jaukiai pasėdėti su puodeliu arbatos. Patikusią Šiaurės šalių rašytojų  knygą galėsite parsinešti namo ir toliau mėgautis didžiausiu rudens malonumu – skaitymu.
Į Šiaurės šalių savaitę visada aktyviai  įsijungia ir kaimo bibliotekos. Savaitės metu skaitytojai gali susipažinti su turima bibliotekoje Šiaurės šalių literatūra. Šiemet nemažai bibliotekų rytiniuose vaikų skaitymuose vaikus džiugins skaitydami vaikų pamėgtą „Pepę Ilgakojinę“. Rytinius skaitymus vaikams pasirinko Ramygalos, Linkaučių, Piniavos, Bernatonių, Velžio bibliotekos. Kaip visada teatralizuotai ir įdomiai šį kūrinį improvizuos Piniavos bibliotekininkė Jolanta Šimeliūnienė kartu su bibliotekos jaunaisiais lankytojais. Velžio, Bernatonių bibliotekininkės paruošė skaitymus mažiesiems darželinukams.
Molainių, Šilų, Vadoklių bibliotekos pasirinko danų klasikės Karen Blixen apysakos "Babetės puota" skaitymus vakare. Berniūnų biblioteka pasirinko Jostein Gaarder knygos „Sofijos pasaulis“ skaitymus.
Jau trečią dešimtmetį  Šiaurės šalyse puoselėjama graži tradicija – tamsiausiu laiku metuose susiburti prie žvakių šviesos, skaityti ir klausytis istorijų iš Šiaurės šalių autorių knygų. Šiais metais asociacijai „Norden“ Danijoje, Norvegijoje ir Švedijoje švenčiant 100 metų jubiliejų, Šiaurės šalių literatūros savaitė norėtų išskirti skandinavų literatūrą. Dėl to skaitymams siūlomos knygos  yra Danijos, Norvegijos ir Švedijos. Siūlome ir mes pakeliauti šių šalių autorių knygų puslapiais.