Seminare bibliotekininkai mokėsi dalykinio kalbinio raštingumo

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:30

Rajono viešųjų bibliotekų ir mokyklų bibliotekininkai spalio pabaigoje rinkosi į viešojoje bibliotekoje vykusį seminarą “Kalbinis ir dalykinis bibliotekininkų raštingumas“.

Seminaras buvo skirtas skatinti veiklas, kurios turi įtakos bibliotekininkų ir lankytojų skaitymo, rašymo įgūdžiams gerinti.
Seminarą pradėjo bibliotekos direktorė Rūta Bagdonienė, pasveikinusi bibliotekininkus, palinkėjusi seminaro dalyviams niekada nenustoti mokytis, o žinias pritaikyti darbe.
Seminarą vedė Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytojos doc. dr. Jurgita Macienė ir lektorė Gintarė Kulbeckienė. Jos  kalbėjo apie kalbinį ir dalykinį bibliotekininko raštingumą, apie tai, kaip rašomi dalykiniai elektroniniai laiškai, kokios klaidos dažniausiai yra daromos, apie skiriamuosius ženklus skaitmeninėje erdvėje. Buvo pateikta pavyzdžių apie taisyklingų ir netaisyklingų brūkšnių, brūkšnelių, kabučių, tarpų vartojimo atvejus ir kt.
Seminaro dalyviai aktyviai įsitraukė į linksmą kūrybinę užduotį, ugdančią kalbinę raišką.
Parengė Edita Grucienė