Bibliotekoje pristatyta Algimanto Lūžos fotografijų paroda

Penktadienis, 14 Birželis 2019 14:17 Algimantas Lūža

Bibliotekos galerija „Prie knygų“  pasipuošė neeilinio autoriaus fotografijomis. Krekenavietis  veterinarijos gydytojas, gamtininkas, fotografas Algimantas Lūža pristatė  parodą „Isos slėnio gamtos vaizdai“.

Parodos  pristatyme dalyvavusi Panevėžio fotografų draugijos atstovė Danutė Augustinavičienė pasidžiaugė, kad Algimantą yra ruošiamasi priimti į Panevėžio fotografų draugijos narių gretas. Dirbdamas Panevėžio urėdijos veterinaru Algimantas Lūža daug laiko praleido gamtoje: laukuose, miškuose, pievose. Dažnai su  savimi pasiimdavo fotoaparatą ir ėmė fiksuoti įdomesnius gamtos gyvenimo vaizdus. Po kiek laiko  gimė idėja rengti fotografijų parodas, kurių per keletą metų susidarė ne viena dešimtis, o šiemet Kauno Tado Ivanausko zoologijos  muziejus surengė nuolat veikiančią Algimanto darbų ekspoziciją.
Parodą rajono viešojoje bibliotekoje pristatė žinomas Panevėžio fotografas,  Algimanto mokytojas ir įkvėpėjas Stanislovas Bagdonavičius.
Dabar atėję į biblioteką galėsite ne tik pasiskolinti vasarai mėgstamų knygų, bet ir atsigauti nuo alinančių karščių gėrėdamiesi Algimanto Lūžos  pasakojama Česlovo Milošo išgarsinto  Isos slėnio istorija. Fotografijose  gamtos peizažai, vandens srovės, rūko apgaubti  upės slėniai   atsiskleidžia neįtikėtinais vaizdais. Paroda eksponuojama iki liepos 3 d.

Parengė D. Pamerneckytė