Bibliotekų savaitės metu sulaukėme įvertinimų

Baigėsi 19-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, kurios metu sulaukėme gausaus būrio bičiulių, lankytojų, skaitytojų. Savaitės šūkis „Ateik – sužinok ir išmok“ buvo svarbus telkiant bendruomenes, ugdant kūrybingumą, mažinant kultūrinę, socialinę atskirtį. Savaitės metu svarbus įvykis - Lietuvos bibliotekininkų draugijos surengta tarptautinė konferencija „Bibliotekų galimybės ir potencialas įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus“.

Konferencijoje, vykusioje atnaujintoje Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje, dalyvavo ir Panevėžio rajono viešosios bibliotekos atstovai. Konferencijoje LR Seimo padėka buvo įteikta mūsų bibliotekos darbuotojai Vidmantai Trečiokienei. Ji įvertinta už bibliotekinių tradicijų bei kultūros paveldo puoselėjimą.

Konferencijos metu pranešimus apie darnaus vystymosi tikslus, apie bibliotekų vietą Lietuvos Respublikos bendrajame plane 2030, dirbtinio intelekto vystymosi įtaką bibliotekoms, skaitė Lietuvos nacionalinės M.Mažvydo bibliotekos direktorius R.Gudauskas, Kiolno miesto (Vokietija) bibliotekos atstovė H. Vogt, IFLA atstovas ir kiti. Bibliotekininkai diskutavo apie medijų raštingumą, bibliotekų paslaugų patrauklumą, informacinių technologijų įtaką.

Informaciją parengė Asta Nedveckienė