Užgavėnių kaukių paroda

Ketvirtadienis, 28 Vasaris 2019 13:21 Alberto Valikonio kaukės

Pasitinkant pavasarį ir vieną smagiausių  švenčių – Užgavėnes – Panevėžio rajono viešojoje bibliotekoje surengta  tautodailininko Alberto Valikonio  Užgavėnių kaukių  paroda,  su vaikais vyko kaukių gaminimo užsiėmimai.

Koks buvo netikėtumas ir džiaugsmas vaikams, kai  užsiėmimo metu į biblioteką  užsuko tikras kaukių meistras su tikromis, iš medžio pagamintomis kaukėmis! Vaikai su džiaugsmu matavosi kaukes, klausinėjo apie jų gamybą, norėjo pasisemti naujų minčių savosioms kaukėms.
 A. Valikonio užgavėnių kaukių paroda surengta bibliotekos pirmajame aukšte ir vyks  visą kovo mėnesį,  o balandžio mėnesį  Alberto  medžio drožinių paroda bus eksponuojama  bibliotekos antrajame aukšte – galerijoje „Prie knygų“.
 Albertas Valikonis – Panevėžio krašto žmogus, gimęs Ramygalos seniūnijoje, pastaruoju metu dirbantis mieste.  Menais domisi nuo vaikystės,  ypač domina tapyba, metalas, bet didžiąją kūrybos  dalį sudaro medžio drožyba.  Ne kartą  dalyvauta respublikinėse dainų šventėse organizuojamose parodose,  laimėtas ne vienas aukštas apdovanojimas.
 Kviečiame užsukti į biblioteką ir pamatyti fantastiškus drožinius.

Parengė D. Pamerneckytė