Saugaus interneto savaitė suteikė daug žinių

Ketvirtadienis, 14 Vasaris 2019 08:20

„Kurkime geresnį internetą kartu“ – tokiu šūkiu vykusi saugesnio interneto savaitė buvo pasitikta ir rajono bibliotekose. Jų rengtose veiklose dalyvavo virš 200 vaikų, apie 100 paauglių bei nemaža dalis suaugusių lankytojų.

Jie buvo skatinami atkreipti dėmesį į interneto turinį, atsakingai, kritiškai, pagarbiai naudoti šiuolaikines technologijas ir prisidėti prie saugesnio interneto kūrimo. Vaikai buvo susipažindinti su Lietuvos vaikų garbingo elgesio internete kodeksu bei dalyvavo diskusijose, žaidimuose, viktorinose.
Daug veiklų savaitės metu vyko Upytės bibliotekoje. Moksleiviai daug sužinojo bei diskutavo aktualiomis temomis – interneto patyčių, asmens duomenų saugumo, asmens privatumo  ir kt. Buvo peržiūrėta vaizdinė medžiaga „Pagauk virusą“, „Kelionė internete“, atliktas testas „Ar esi saugus internete?", dalyvauta viktorinose.
Smalsūs  bibliotekų internautai įveikė daug užduočių be įgijo žinių, kad išmaniąsias technologijas reikia naudoti atsakingai, pagarbiai ir kūrybingai.