Rajono bibliotekininkai pristatė Metų knygas

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:25

Rajono bibliotekų darbuotojai, siekdami populiarinti šiuolaikinę lietuvių literatūrą skaitytojų tarpe, aktyviai dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Kasmet teikiamos paraiškos akcijai siūlomų knygų penketukams įsigyti. Šiais metais įvairių kategorijų knygų komplektai buvo paskirti  5-ioms bibliotekoms. Tad Raguvos, Molainių, Trakiškio, Šilagalio, Piniavos skaitytojai turi puikią progą jas perskaityti, dalintis su kitų bibliotekų skaitytojais, diskutuoti bei siūlyti rinkimams. Įspūdžiais, renkant kartu su skaitytojais Metų knygą, rajono bibliotekų darbuotojai dalinosi susirinkę į pirmąjį šių metų pasitarimą. Buvo aptartos visos penkios siūlomų nominuoti knygų kategorijos. Molainių bibliotekos skaitytojų publicistikos ir dokumentikos kategorijoje  išrinktą Tomo Venclovos knygą „Nelyginant šiaurė magnetą: pašnekesiai su Ellen Hinsey“  pristatė Loreta Gečienė. Trakiškio bibliotekininkė Eugenija Kiaušienė supažindino su savo skaitytojų išrinkta knyga paaugliams - Aido Jurašiaus  „Pypas ir jo nutikimai“. Aktyviai vaikams kasmet knygas pristatanti Piniavos bibliotekininkė Jolanta Šimeliūnienė išsakė vaikų nuomonę – jie vieningai išrinko įsimintiniausią ir didžiausią įspūdį palikusią knygą - Jurgos Vilės „Sibiro haiku“. Rajono viešojoje bibliotekoje suaugusių kategorijoje    skaitomiausiu tapo Lauros Sintijos Černiauskaitės  „Šulinys“. Suaugusių „penketuką“ apžvelgė ir minėtą knygą pristatė Danutė Skaburskaitė. Poezijos knygas pristačiusi Gaiva Slivkienė negailėjo pagyrų  Kornelijaus Platelio eilėraščių rinkiniui „Įtrūkusios mėnesienos“.
Rajono bibliotekose ir toliau vyksta Metų knygos rinkimai, skaitytojai kviečiami aktyviai skaityti ir balsuoti!