„Mes skaitome kalnus“. Kolegų iš Slovėnijos paroda rajono viešojoje bibliotekoje

Paroda iš Slovėnijos

Ir vėl vasaris, ir vėl abi bibliotekos  - Panevėžio rajono savivaldybės viešoji  ir Slovėnijos Škofja Loka miesto Ivan Tavčar vardo biblioteka -  keičiasi parodomis.

Slovėnai turi gražią tradiciją –patys renka medžiagą , susijusią su šalies paveldu, istorija, papročiais, patys ruošia parodas. Štai ir šiemet mus pasiekė bibliotekos darbuotojų paruošta paroda „Mes skaitome kalnus“. Jau ketveri metai Alpių regiono šalys rengia festivalį, skirtą Tarptautinei kalnų dienai, kurią paskelbė Jungtinės Tautos. Festivalio tikslas - artimiau pažinti Alpių  kalnų šalių literatūrą  bei galimybė aptarti įvairias problemas.  Taip susijungia kalnai ir  kultūra, bendraujant atsiskleidžia Alpių šalių skirtumai ir panašumai.
Parodoje eksponuojamos žinomo Slovėnijos fotografo Uroš S. Abram nuotraukos. Reto grožio vaizdai, reto grožio fotografijos. Anot  Škofja Loka  miesto bibliotekininkės Sašos Ambrožič, jas pamačius norisi  atvykti ir aplankyti šalį.
 Savo ruožtu Panevėžio rajono viešoji biblioteka nusiuntė Slovėnijai J. Vaupšo ir bibliotekos  parengtą  fotografijų parodą „Ustronės svirnas – Vaižganto ir knygnešių muziejus“ .
Tikimės, kad abi parodos bus įdomios šių bibliotekų lankytojams.
Laukiame Jūsų iki kovo1 d.

Parengė D. Pamerneckytė