Bibliotekų veikla įvertinta tradicinėje šventėje

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:30

Rajono bibliotekų darbuotojų veiklas vainikuoja kasmetinis renginys „Ištikimi knygai“. Į šventę rajono viešojoje bibliotekoje susirinkusių bibliotekų darbuotojų pasveikinti atvyko rajono meras P.Žagunis, mero pavaduotojas A.Pocius, Seimo narių G.Burokienės bei A.Bauros padėjėjai V.Pečeliūnaitė ir A.Birbilas, rajono kultūros, švietimo darbuotojai.

Šventėje buvo paskelbta „Metų bibliotekininko“ nominacija. Šiais metais ją pelnė viešosios bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Danutė Pamerneckytė. Ji įvertinta už kūrybingą veiklą organizuojant renginius, pristatant knygų apžvalgas. Rajono viešosios bibliotekos direktorė R.Bagdonienė išsamiai apžvelgė visų bibliotekų veiklas, paminėdama darbuotojų indėlį į vykdomus projektus, sveikindama darbuotojus su asmeninėmis šventėmis, darbo sukaktimis. Rajono meras P.Žagunis įteikė padėkas Geležių bibliotekininkei J.Kubilienei bei viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjai R.Karpinskienei. Seimo narės G.Burokienės padėjėja V.Pečeliūnaitė įteikė padėką muziejininkui A.Daukšai. Rajono viešosios bibliotekos padėkomis įvertinti Upytės bibliotekininkė J.Mikšytė, Ramygalos – M.Čeponienė bei viešosios bibliotekos darbuotojos G.Slivkienė ir L.Čekanauskienė.
Pasak direktorės R.Bagdonienės, šiemet bibliotekose buvo vykdoma dvylika įvairių projektų. Įvertintas daug dėmesio sulaukęs projektas „Augu kartu su knyga: Maminukų akademija“ (vad. L.Čekanauskienė). Pažymėti vykdyti sveikatinimo, vaikų dienos centro (Gustonių biblioteka – UDC), jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimo „Atrask save“ bei interaktyvaus krašto pažinimo projektai. Pristatydama renginio, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, konkursą, komisijos pirmininkė A.Nedveckienė paminėjo plačią socializacijos projekto „Lietuva per 100 metų“ veiklą (vad. B.Kronienė). Rajono bibliotekose šimtmečiui paminėti suorganizuota per 100 renginių. Prizais įvertintos Linkaučių, Raguvos, Ramygalos, Šilų, Vadoklių, Šilagalio, rajono viešosios bibliotekos veiklos. Jose vyko krašto menininkų pristatymai, valstybinių švenčių paminėjimai, lietuvių literatūros improvizacijų teatriniai pasirodymai. Konkurso laureate tapo Geležių biblioteka (vyresn. bibliotekininkė J.Kubilienė), kuri šimtmečio aktualiją garsino visus metus, įtraukdama gyventojus į vykdomas akcijas, veiklas. Bibliotekoje buvo kartu su lankytojais auginamas šimtalapis palinkėjimų Lietuvai medis.
Šventė tęsėsi klausant melodingų Rimos Žudienės gitaros garsais pritariamų dainų. Bibliotekų darbuotojai dalinosi įspūdžiais, bendravo, skanavo savo pagamintus šventiškus patiekalus.