Metų knygų penketukai - rajono skaitytojams

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:30

Jau daugiau kaip 12 m. Lietuvoje vyksta „Metų knygos“ rinkimai. Bibliotekos ir mokyklos turi galimybę teikti paraiškas įvairių kategorijų knygų penketukams laimėti. Šįmet „Metų knygos“ konkurso knygų penketukus laimėjo 5 Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos:

Vaikų kategorijoje - Piniavos,
Paauglių kategorijoje  - Raguvos ir Trakiškio,
Publicistikos ir dokumentikos - Molainių ir  Šilagalio bibliotekos.

Akcijos tikslas - skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja - pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius keturiose - vaikų, paauglių, suaugusiųjų ir poezijos - knygų kategorijose. 2018 m. įtraukta penkta kategorija - publicistikos ir dokumentikos.
Skaitymo skatinimo programos lėšomis nupirkta knygų už 5517,25 eurus: vaikų knygų – 55 komplektai, paauglių – 50, prozos suaugusiesiems – 30, publicistikos ir dokumentikos – 25, poezijos – 15.
Paraiškų pateikta pagal knygų kategorijas: vaikų – 163, paauglių – 54, suaugusiųjų – 74, publicistikos – 30, poezijos – 17.