Rajono bibliotekininkai sėmėsi žinių seminare „ Kūrybiškumas ne siekiamybė, o būtinybė“

Penktadienis, 02 Lapkritis 2018 08:34 Seminare „ Kūrybiškumas ne siekiamybė, o būtinybė“

Būtinybę tobulėti, mokėjimą mokytis, greitai orientuotis kintančiame informacijos sraute – tokias temas seminare kartus su bibliotekininkais nagrinėjo lektorė, asociacijos „Kūrybinės jungtys“ mokymų vadovė, Austėja Tavoraitė.

Buvo aptarti darbinėje veikloje taikytini inovatyvumo bei kūrybiškumo metodai. Akcentuota svarbi šių laikų kompetencija - kritinio mąstymo svarba. Pokyčių laikmetyje svarbu atsirinkti informaciją, ją įsivertinti ir patiems priimti sprendimus. Aptarta komandinio darbo svarba: dirbant komandoje pasiekiama geresnių rezultatų įgyvendinant bendrą idėją. Nagrinėtas tarpkultūriškumas - kaip galimybė pasiekti kuo įvairiausią informaciją. Lektorė aptarė emocinių kompetencijų svarbą darbinėje veikloje. Jas reikia vystyti – kad būtume lankstūs pokyčiams, inovatyvūs, komandiški. Išnagrinėti penki kūrybiškumo įpročiai- vaizduotė, smalsumas, atkaklumas, nuosekli praktika ir bendradarbiavimas. Išgirstas žinias bibliotekininkai įtvirtino praktikume. Bibliotekininkai dirbo atskirose grupėse.  Reikėjo pristatyti idėją, remiantis dizaino metodu: iškelti problemą, remtis tyrimu, suformuoti idėją, pristatyti jos realizavimą, grįžtamąjį ryšį ir tobulinimo galimybes. Bibliotekininkai daug diskutavo, keitėsi patirtimis, įgijo žinių, kurios įneš pokyčių veikloje.

Informaciją parengė A.Nedveckienė