Į biblioteką sukvietė "Gyvo žodžio vakarai"

Antradienis, 30 Spalis 2018 15:39 Nevėžio padalinio mėgėjų teatras

Po vasaros grįžę „Gyvo žodžio vakarai“ pakvietė į  naują susitikimą : bibliotekoje viešėjo Miežiškių kultūros centro Nevėžio padalinio suaugusiųjų mėgėjų teatras  „Plepys“ (Vadovė R. Gribauskienė).

Kolektyvas  suvaidino Kazimiero  Čiplio – Vijūno pjesę „Nepaprasta naujiena“.
Kazimieras Čiplys – Vijūnas, kunigas, švietėjas, dramaturgas, kraštietis, Gimęs Piktagalyje, Ramygalos valsčiuje. 1925 baigęs Kauno kunigų seminariją kurį laiką kunigavo  daugelyje parapijų  (Naujamiestyje, Vadokliuose), buvo itin veiklus žmogus.  1949 m. ištremtas į Irkutsko lagerius, kur ir žuvo.  Išgarsėjo  kaip dramaturgas. Yra išlikę 16 jo sukurtų pjesių. Pjesės paprastos, suprantamos, jose vos keli  vaidmenys, todėl yra mėgstamos mėgėjų  teatrų  arba, kaip sakė pats autorius, tinka sodžiaus jaunimui.
Nedidelę jo kūrybos  dalį  išvydo tą vakarą į biblioteką susirinkę žiūrovai. Graudi, senąja Lietuva dvelkianti istorija, nukėlusi  mus į tarpukario  laikus, jautriai palietė susirinkusiuosius.
Už tai esame nuoširdžiai dėkingi Nevėžio teatro kolektyvui „Plepys“.