Projektas "Atrask save" pasiekė finišo tiesiąją

Ketvirtadienis, 13 Rugsėjis 2018 12:14

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir ESFA inicijuotas bei Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos koordinuojamas projektas "Atrask save" skaičiuoja paskutines savaites.

Nuo 2015 m. vykdomo projekto tikslas – suaktyvinti jaunimą (15–29 m.) ir kaip įmanoma greičiau padėti jiems įsidarbinti, gauti mokymosi pasiūlymą, atlikti praktiką ar stažuotę. Tokiu būdu siekiama sumažinti jaunuolių nedarbą rajone.
Per šiuos metus Panevėžio rajono viešosios bibliotekos jaunimo garantijų koordinatorės į projekto veiklas įtraukė daugiau kaip 80 niekur nedirbančių ir nesimokančių jaunuolių. Jos gavo gan rimtą užduotį - rasti tokius jaunus žmones. Tai padaryti nebuvo labai lengva, nes viena iš sąlygų - vaikinai ir merginos neturi būti registruoti Teritorinėje darbo biržoje. Teko kreiptis pagalbos į rajono seniūnijų socialinius darbuotojus, į Panevėžio apygardos probacijos tarnybą, kaimų bendruomenes, rajono bibliotekininkus ar į kitų institucijų dirbančiuosius. Buvo jaunuolių, kurie sužinoję apie projektą į koordinatorę kreipėsi patys.
Pagrindinės ir populiariausios teikiamos paslaugos – jaunuolių informavimas ir konsultavimas, siekiant padėti jiems sugrįžti į darbo rinką ar švietimo sistemą, tarpininkavimas įsidarbinant.
Jaunuoliai, dalyvavę projekto „Atrask save“ veiklose, galėjo pasinaudoti Lietuvos darbo biržos įgyvendinamo tęstinumo projekto „Naujas startas“ teikiamomis galimybėmis. Dalis jaunuolių grįžo į darbo rinką – pradėjo dirbti savarankiškai pagal individualios veiklos pažymą ar gavo finansinę paramą įsidarbinant (ji mokama darbdaviui), kiti jaunuoliai pradėjo mokytis profesinėse mokyklose. Dalis projekto dalyvių nusprendė išmėginti save savanoriaudami įvairiose organizacijose: rajono kultūros įstaigose, senelių namuose ir kt. Pastebėjome, kad jauni žmonės pradeda vertinti savanorystės metu įgytas kompetencijas, patirtį bei žinias.
Džiugu, kad vykdant projektą ir aktyvinant jaunus žmones, sėkmingai bendradarbiavome su Panevėžio rajono seniūnijomis ir jų socialiniais darbuotojais.