Vaikų socializacijos projektas apie Lietuvos šimtmetį

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:31

Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka įgyvendina Vaikų socializacijos projektą „Lietuva per 100 metų“. Projekto veiklomis siekiama stiprinti vaikų socialinius įgūdžius, suteikti istorinių žinių, supažindinti su papročiais, mokyti dirbti komandoje, paisyti šalia esančio nuomonės.

Šiame Panevėžio rajono savivaldybės ir pavienių rėmėjų finansuotame projekte dalyvauja šešios rajono bibliotekos: Piniavos (vyresn. bibliotekininkė Jolanta Šimeliūnienė), Bernatonių (vyresn. bibliotekininkė Lina Šatienė), Velžio (vyresn. bibliotekininkė Birutė Kronienė), Dembavos (vyresn. bibliotekininkė Agnė Piskarskienė), Berniūnų (vyresn. bibliotekininkė Rasa Matulionytė)  ir Linkaučių (vyresn. bibliotekininkė Irena Milkintienė). Visose bibliotekose vyko edukaciniai-kūrybiniai užsiėmimai, stalo žaidimų popietės, kulinarinio paveldo pamokėlės.
Piniavos ir Velžio bibliotekų jaunuosius skaitytojus rugpjūčio 6 dieną savo privačiame muziejuje Piniavoje priėmė ir viešnagę dovanojo kolekcininkas, Panevėžio rajono garbės pilietis Klementas Sakalauskas. Vaikai sužinojo, kokiais daiktais žmonės naudojosi prieš šimtmetį, kaip daiktai tobulėjo bėgant metams. Tautodailininko Sauliaus Kronio kalvėje Velžyje apsilankę Piniavos, Bernatonių ir Velžio vaikai pamatė, kaip kalviai dirbdavo prieš šimtmetį, kai dar neturėjo elektros, ir kaip dirba dabar su moderniais elektriniais įrankiais. Už viešnagę ir dovanotą edukacinę duonos kepimo programą projekto dalyviai dėkingi Radviliškių duonos kepyklos šeimininkams Audronei ir Albinui Kisieliams bei programą vedusiai Stasei Eigirdienei.
Smagiausių įspūdžių vaikams dovanojo dviejų dienų stovykla Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimtinės dvarelyje Puziniškyje. Piniavos, Bernatonių ir Velžio vaikus muziejininkė Irena Lesvinčiūnienė supažindino su muziejumi, pasakojo apie šviesuolės G. Petkevičaitės-Bitės veiklą spaudos draudimo metais, mokė rašyti žąsies plunksna, katile ant laužo virė gardžiausius valgius. Puziniškyje apsilankęs smilgietis tautodailininkas tapytojas Kęstutis Vaičiūnas dovanojo piešimo pastele pamoką, surengė improvizuotą savo darbų pamoką dvarelio kieme. Piniavos bibliotekininkė J. Šimeliūnienė vedė edukacinę tautiniai drabužiais aprengtų lėlių siuvimo pamoką. Gerų įspūdžių vaikams dovanojo naktinis kino seansas ir dainos prie laužo.

B. Kronienė