Penkios dienos stovyklėlėje „Drauge su knyga“

Penktadienis, 22 Birželis 2018 18:30 Kas yra laimė?

Jau įprasta atostogų metu savaitę praleisti bibliotekoje drauge. Pakalbėti apie knygas, pasidaryti darbelių, drauge išgerti arbatos, pažaisti.

Pirmąją dieną naršėme po bibliotekos lentynas, rinkome labiausiai patikusias knygas, ieškojome ką dar norėtume perskaityti, kūrėme atverčiant lapą iššokančias iliustracijas.
Dvi dienos buvo skirtos rašytojai Evelinai Daciūtei, kuri atvyko į biblioteką pristatyti savo knygelės „Laimė yra lapė“. Ruošdamiesi susitikimui skaitėme šią bei kitas rašytojos knygeles, iš popieriaus pasigaminome Lapes. Nors knygelė jau ir buvo perskaityta, susitikimo metu sužinojome daugybę dalykų, į ką nebuvome atkreipę dėmesio. Lapės dirbtuvėlėse rašytoja pasiūlė atskleisti kūrybiškumą: nupiešti draugų sugalvotus ir atsitiktinai parinktus veikėjus, bei apie juos sukurti istorijas. Tad teko net mergaitėms kurti apie traktorius ir mašinas, bet pavyko puikiai.
Viena diena buvo skirta literatūrai apie „kitokius“. Temą puikiai iliustravo  C. Rainville, R. Geminiani „Rafis, baltasis erelis“, bei R. J. Palacio „Stebuklas“, pagal kurią sukurtas ir filmas.
Rasų šventės išvakarėse rinkome žolynus, kūrėme iš jų vitražus.
Tos dienos,  skirtingos kaip ir knygos, privertė ir susimąstyti, ir išbandyti naujų dalykų.