Bibliotekoje lankėsi VDU profesorius Liudas Mažylis

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:31 Prof. L. Mažylis dalija autografus

Panevėžio rajono viešojoje bibliotekoje svečiavęsis VDU profesorius Liudas Mažylis  susirinkusiųjų į renginį žiūrovų buvo sutiktas ovacijomis.

Parvežęs Lietuvai 1918 metų Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto originalą profesorius pelnė visos Lietuvos pagarbą ir meilę. Iš tiesų gana neįtikėtina akto suradimo istorija domina žmones,  skatina prisiminti Lietuvos istoriją. Šiltas ir  nuoširdus prof. L. Mažylio pasakojimas nuteikė maloniam bendravimui, tad ir klausimų jam netrūko. Ypač domino Akto suradimo aplinkybės, kartais atrodančios netgi mistinėmis, knygos „99 metai po įvykio“ atsiradimas, profesoriaus ateities planai.

Dokumento paieškų metu patirti įvykiai įkvėpė profesorių debiutinei knygai. Vasario mėnesį Vilniaus knygų mugėje buvo pristatyta L. Mažylio knyga „99 metai po įvykio“. Knyga buvo pristatyta ir rajono viešosios bibliotekos lankytojams, norintieji galėjo įsigyti šį leidinį ir gauti autografą. Ateityje profesorius žadėjo parašyti knygos tęsinį.