Puziniškio muziejuje įteikta G.Petkevičaitės –Bitės literatūrinė premija

Pirmadienis, 14 Gegužė 2018 14:18

Gegužės 18-ąją įteikta 30-oji Gabrielės Petkevičaitės-Bitės literatūrinė premija. Šiemet ji skirta rašytojui Gintarui Bleizgiui už autobiografinį romaną „Karmelio kalno papėdėje“.

Prieš 35-erius metus įsteigta premija tradiciškai įteikta Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimtinės muziejuje Puziniškyje. Premijos teikimo komisijos narė, Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Rūta Bagdonienė pasidžiaugė, kad šiemet sutapo komisijos ir Lietuvos rašytojų sąjungos nuomonė – vienas iš dviejų Rašytojų sąjungos pasiūlytų kandidatų buvo Gintaras Bleizgys. „Kasmet esu kritiškas pasiūlytoms knygoms, tačiau šiemet buvo kitaip – perskaičius iškart buvo aišku, kad premijos verta knyga „Karmelio kalno papėdėje“, - sakė premijos teikimo komisijos pirmininkas, Panevėžio rajono vicemeras Antanas Pocius.
Nominantas Gintaras Bleizgys prisipažino, kad Gabrielės Petkevičaitės-Bitės premija jam išskirtinai brangi: jis, būdamas poetas, įvertinimą gavo už prozos kūrinį, jo paties gyvenimas, vidiniai potyriai turi daug sąsajų su šviesuolės Bitės gyvenimu, knygą „Karmelio kalno papėdėje“ parašyti įkvėpė Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje dovanų gauta poetės Elenos Mezginaitės kūrybos rinktinė „Mano senas drauge“. „Karmelio kalno papėdėje“ – tikrų įvykių ir išgyvenimų knyga. Atskleisti savo vidinį pasaulį labai sunku, tenka išgyventi daug nesupratimo, todėl ypatingai brangu, kai tai įvertinama“, - sakė G. Bleizgys

Birutė Kronienė