Biblioteka išeina į žmones

Penktadienis, 11 Gegužė 2018 12:04 Meno albumų pristatymas

Pasitikdama atkurtos Lietuvos šimtmetį  Panevėžio rajono biblioteka atvėrė savo fondus – parengė keletą meno albumų parodų ir išleido juos į kelionę po Panevėžio rajono bibliotekas.

Taip suteikiama galimybė rajono žmonėms prisiminti koks gražus, turtingas istoriniu, meniniu  palikimu mūsų kraštas. Meno albumų paroda „Dvarų Lietuva“  porai mėnesių  apsistojo Piniavos bibliotekoje. Čia ji buvo pristatyta  bibliotekos skaitytojams.

Albumų  nuotraukose įamžinti nuostabūs Lietuvos ir jos dvarų vaizdai. Leidiniuose galima rasti daug įdomios informacijos apie dvarų praeitį ir dabartinį jų stovį. Vartydami albumus galime vaizduotėje keliauti  po Lietuvos istoriją menančias vietas  arba pagal pateiktus žemėlapius susikurti smagius kelionių maršrutus.
Malonu matyti žmonių susidomėjimą leidiniais,  kuomet atpažįstamos vietovės, dalijimąsi prisiminimais ar įspūdžiais iš aplankytų vietų.
„Dvarai  - tai mūsų kultūros paveldas. Jie įdomūs savo architektūra – išlikusia ir neišlikusia, įdomūs net savo griuvėsiais – tokiais mįslingais ir neįmintais, savo istorijomis, kažkada čia gyvenusių žmonių likimais. Dvaruose šimtmečiais buvo kaupiamos unikalios tūkstančių knygų bibliotekos, dvarininkai fundavo daugelio mūsų miestų ir miestelių bažnyčių statybą. Visa tai dvaruose paliko savo aurą – stiprią ir nenugalimą. Griuvo pastatai, iro puikiausi rūmai, o jų dvasia liko. Tie kurie pakėlė ranką prieš šimtmečius dvaruose gyvenusių žmonių kurtą grožį, taip ir nepajėgė įveikti juose slypinčios sielos“, – teigia daugelio leidinių apie dvarus autorė Ingrida Semaškaitė.

Dėkojame Piniavos bibliotekininkei Jolantai, svetingai ir šiltai mus priėmusiai.