Seminare nagrinėta literatūros įvairovė

Pirmadienis, 30 Balandis 2018 10:19 Seminare nagrinėta literatūros įvairovė

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu rajono bibliotekų darbuotojai sėmėsi žinių seminare „Šiuolaikinės literatūros savitumai“.  Literatūros kritikė Elžbieta Banytė  pateikė daug įdomios informacijos apie lietuvių bei užsienio literatūrą, leidyklų veiklas, literatūros kritikus.

Kartu su bibliotekininkais buvo renkami populiariausi lietuvių rašytojai bei poetai, diskutuota apie jų kūrybos ypatumus, aptartos literatūrinės premijos.Pristatyti  Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto kasmet renkami kūrybiškiausių knygų dvyliktukai. Kalbėta apie literatūrinį skonį, knygų parinkimo metodus skaitytojams.
Bibliotekininkai susiduria su įvairių žanrų literatūrine gausa, todėl nuolat reikia sekti informaciją apie naujausias knygas, žinoti kritikų vertinimus. Nuolat ugdomas bibliotekininkų literatūrinis išprusimas padės formuoti skaitytojų skaitymo skonį, plėsti jų intelektualinį akiratį.