Lietuviai Slovėnijoje susipažįsta su Gintaro Lukoševičiaus paroda

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:31 Slovėnijos spauda apie mus

Škofja Lokos bibliotekoje (Slovėnija) eksponuojama Gintaro Lukoševičiaus  fotografijų paroda „Lietuva pasauliui“ susilaukė didžiulio dėmesio ne tik vietos gyventojų tarpe.  Parodą aplankė ir Slovėnijoje gyvenantys lietuviai.

Juos susirado ir pasikvietė mūsų kolegės Slovėnijoje – Ivan Tavčar vardo  bibliotekos darbuotojos. Bibliotekininkės džiaugiasi užsimezgusiais ryšiais su Slovėnijos lietuvių bendruomene, kuriai vadovauja Ona Čepaitytė.  Moteris yra labai veikli ir pažadėjo Škofja Lokos miesto bibliotekininkėms padėti surengti susitikimą su žinomu lietuvių iliustratoriumi ir vaikiškų knygučių autoriumi K. Kasperavičiumi. Bibliotekų bendrystės nauda akivaizdi - tautiečiai, gyvenantys užsienyje, galėjo praplėsti pažinčių ratą, o mes turėjome galimybę atnešti jiems dalelę Lietuvos.  Ir, rodos, kartu  šventėme  atkurtos Lietuvos  nepriklausomybės šimtmetį.