Projektas „Atrask save“ – jaunimo atspirties taškas

Penktadienis, 09 Kovas 2018 13:31 Savanorė Vaida veda užsiėmimus

Projektas „Atrask save“ padeda jauniems žmonėms, ieškantiems savo vietos gyvenime, norintiems suprasti kas jiems patinka, siekiantiems susidėlioti ateities planus.

Vaida Isiūnaitė į šį projektą įsijungė tikslingai, savanoriaudama Vadoklių bibliotekoje. Merginą savanorystės idėja žavėjo seniai ir simboliška, kad jos veikla projekte prasidėjo minint tarptautinę savanorių dieną. Vaida atviravo, kad priežastys, paskatinusios ją rinktis savanorystę Vadoklių bibliotekoje, gana skirtingos. „Pats svarbiausias dalykas buvo noras aktyviai įsitraukti į visuomeninį gyvenimą ir žinojimas, kad galiu padėti kitiems, galimybė pasisemti naujos patirties. Žinojau, kad tai pavyks padaryti būtent čia – Vadoklių bibliotekoje“.
Savanoriaudama bibliotekoje mergina atlieka įvairias veiklas: veda edukacinius renginius vaikams, moko gyventojus naudotis informacinėmis technologijomis, prieš šventes padeda puošti biblioteką, neša knygas senyviems, toliau nuo Vadoklių gyvenantiems skaitytojams. Vaida juokauja, kad žiemą, nešdama knygas užpustytais keliais, suprato kokia nelengva buvo knygnešio dalia.
Savanorė pastebėjo, kad nuo jos vaikystės laikų biblioteka labai pasikeitė, daugėja įvairių veiklų, užsiėmimų vaikams ir suaugusiems. Tenka nuolat mokytis: mokyti kitus ir pačiai mokytis iš kitų, suprasti žmones ir jų poreikius.
Smagu, kad jauni žmonės mato prasmę savanorystės veiklose ir savanoriaudami ugdo įvairias kompetencijas. Šiuo atveju Vaidai jaunimo projektas „Atrask save “ buvo atspirties taškas, o savanorystės vieta – biblioteka, atliko svarbų vaidmenį, atvėrė neatrastas galimybes kūrybinei veiklai bei saviraiškai.