Raguvos bibliotekoje - autentiškų pirštinių kolekcija

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:20 Autentiškų pirštinių paroda

Raguvos bibliotekoje pristatyta paroda „Tradicinės Pasvalio krašto pirštinės“. Autentiškos, senovinės Pasvalio krašto mezgėjų pirštinės bei pačios parodos sudarytojos Linos Bartašienės megztos pirštinės iki vasario 28 d. džiugins bibliotekos lankytojus.

„Kuo smulkesni mezgimo siūlai, tuo senesnės pirštinės. Tokiais plonais siūlais dabar beveik niekas nebemezga. Siūlus suverpdavo ypatingai plonai. Kuo plonesni siūlai, tuo tankiau jie sumezgami, o pirštinės ilgiau tarnaudavo. Galbūt nustebsite, bet anksčiau daug megzdavo vyrai. Vieni tai darydavo paslapčia, o pas kitus netgi ateidavo kaimynės pasimokyti pirštinių raštų“, – sakė parodos sudarytoja ir autorė Lina Bartašienė. Seniausias parodos eksponatas – beveik prieš 60 metųnumegztos pirštinės.
Kviečiame apsilankyti!