Bibliotekoje minimos šimtmečio asmenybės

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:20 Po  Dievo dangumi – mano tauta.

Rajono viešoji biblioteka  Lietuvos atkūrimo šimtmetį pasitinka minėdama garsias krašto asmenybes. Viena jų – ramygalietė Marija Kazimiera Kaupaitė, Šv. Kazimiero kongregacijos įkūrėja, lietuvybės skleidėja.

Savo kraštietės atminimą puoselėja ramygaliečiai – jos gyvenimo ir veiklos faktai sudėlioti knygoje „Po  Dievo dangumi – mano tauta“ (sudaryt. Mantas Masiokas). Rajono bibliotekoms po vieną šios knygos egzempliorių dovanojo Ramygalos kultūros centras. Šio centro dramos studija (vad. A.Palionienė) bibliotekininkus nudžiugino pagal šią knygą sukurtu spektakliu. Jame įtaigiai ir jautriai atskleista lietuviškumo dvasia, perteikta M.Kaupaitės stipri asmenybė. Spektaklis įkvėpė rajono bibliotekų darbuotojus rasti kuo daugiau kraštą garsinančių asmenybių ir jas pristatyti visuomenei.