Rajone įsibėgėja Knygų Kalėdos

Antradienis, 19 Gruodis 2017 15:08

Jau 7-ąjį kartą „Knygų Kalėdų“ akcija ir biblioteka kviečia skaitytojus ir knygų bičiulius dovanoti ir dalintis knygomis. Norime pasidžiaugti į biblioteką plūstančiomis dovanotomis knygomis iš įvairių autorių. Knygas jau dovanojo A.Jareckas; M.Paraščiakienė ir kt. Žinomas dainų autorius, rašytojas Aloyzas Jareckas savo kūrybos knygomis pasidalino su biblioteka ir taip pat prisidėjo prie „Knygų Kalėdų“ akcijos.

Šį kartą mus pradžiugino  ir Panevėžio bendruomenės „Senamiestis“ pirmininkės Marijos Paraščiakienės dovanotos bibliotekai 12 knygų-albumų: pavadinimu „Panevėžys.Senamiesčio gatvė XX a. “
Svarbu paminėti, kad Panevėžio bendruomenės „Senamiestis“ pirmininkė ikonografinį ir dokumentinės medžiagos archyvą knygos-albumo pavidalu „ Panevėžys. Senamiesčio gatvė XX a.“ pradėjo kaupti nuo 2000 metų. Knygose atsispindi įvairaus amžiaus šeimų ir jų narių nuotaikos, laikysena, apranga, aplinka, kurioje fotografuotasi, ir šalia esantys asmenys įtaigiai liudija apie vienu ar kitu XX a. dešimtmečiu vyravusį senamiestiečių gyvenimo būdą, bendravimo įpročius, tradicijas ir vertybes.
Knygoje-albume pastebima, kad stengtasi dėmesį atkreipti į menines nuotraukų vertes bei perteikiamo vaizdo savitumą. Vis dėlto  knyga-albumas „Panevėžys. Senamiesčio gatvė XX a.“ yra išskirtinė ta prasme, kad ne tik joje atsispindi vienos gatvės gyvenimas, bet tai yra praturtinanti Panevėžio miesto istoriją ikonografinės medžiagos publikacija. Senamiestiečiai bei Panevėžiečiai pagrįstai gali didžiuotis ne vienu šioje gatvėje gimusiu, užaugusiu ar gyvenusiu žymiu kraštiečiu.
Norime padėkoti visiems prisidedantiems prie „Knygų Kalėdų“ akcijos bibliotekoje. Akcija vyks iki  2018 m. sausio 6 d.