Muzikos ir spalvų fiesta bibliotekoje

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:21 Muzikos ir spalvų fiesta bibliotekoje

Suaugusių švietimo projektas „Savišvietos akademija“, finansuotas Panevėžio r. savivaldybės lėšomis, sukvietė išbandyti dar vieną veiklą – klausantis vinilo plokštelių muzikos realizuoti savo meninius gebėjimus.

Šį kartą tai buvo dalyvių pažintis su ebru technika: vyko tapyba ant vandens, gautus vaizdus perkeliant ant puodelių. „Vandens veidas“ – taip iš persų kalbos verčiamas žodis „ebru“. Šis menas jau XII amžiuje buvo žinomas Kinijoje, Japonijoje. „Savišvietos akademijos“ dalyviai sužinojo apie puikią terapinę priemonę, kuri trumpam paskatino pamiršti kasdienybę, sustiprinti savivertės jausmą, tapti „menininkais“.

Viešoji biblioteka turi sukaupusi nemažą vinilo kolekciją, todėl užsiėmimo metu ji buvo pristatyta dalyviams - skambėjo muzika, vyko smagi viktorina.
Šią meninę patirtį dalyviai galės pritaikyti ruošdami šeimos, kalendorines šventes, kurdami tradicijas, leisdami prasmingai laisvalaikį.
Kiti „Savišvietos akademijos“ užsiėmimai vyks:
Gruodžio 14 d. Molainių bibliotekoje - „Stresas ir jo valdymo būdai“
Gruodžio 20 d. Paįstrio bibliotekoje - „Fraktalai -kelias į save perspalvas ir formas“.