Tradicinė rajono bibliotekininkų šventė

Penktadienis, 01 Gruodis 2017 13:21 ''Metų bibliotekininko

Paskutinė rudens diena rajono bibliotekininkams tapo švente - jie susirinko į tradicinį renginį viešojoje bibliotekoje "Ištikimi knygai". Direktorė Rūta Bagdonienė apžvelgė metų veiklas, pasidžiaugė darbuotojų iniciatyvomis.

Daugelis bibliotekų šiais metais minėjo savo įkūrimo sukaktis, todėl dėmesys buvo skirtas bibliotekų istorijų, metraščių rašymui. Paruoštas ir  pristatytas 2018 metų kraštotyros kalendorius. Direktorė džiaugėsi vykdoma projektine veikla, vaikų neformalaus švietimo, suaugusių šviečiamąja veikla, tarptautiniu bendradarbiavimu - draugyste su Slovėnijos, Latvijos bibliotekininkais.

Šventėje paskelbta kasmet renkamo "Metų bibliotekininko" nominacija - ją pelnė Paliūniškio bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Dalia Runavičienė. Ji įvertinta už kūrybišką darbą, prasmingą skaitymo skatinimo veiklą, paveldo aktualizavimą, gyventojų kultūrinį švietimą.
Rajono viešosios bibliotekos padėkomis įvertinta Velžio bibliotekininkės Birutės Kronienės projektinė veikla, vadoklietės Joanos Burokienės socialinių kultūrinių iniciatyvų sklaida, molainietės Loretos Gečienės veikla, telkiant gyventojus kultūrinei veiklai. Už viešosios bibliotekos atnaujinimo idėjas ir jų realizavimą padėkota Rimai Karpinskienei ir Skaitytojų aptarnavimo skyriaus darbuotojams.
 Už ilgametį nuoširdų darbą Danutei Skrebienei, Irinai Kairienei, Dainiui Eigirdui rajono savivaldybės padėkas įteikė mero pavaduotojas Antanas Pocius.
Bibliotekininkus jų šventės proga sveikino gausus būrys svečių – LR Seimo narys Petras Nevulis, jo patarėja Vaiva Mockevičienė, LR Seimo narės Godos Burokienės patarėja Monika Radnikovienė, rajono švietimo, kultūros atstovai. Rajono tarybos narys Algirdas Budrys, kaip ir kasmet,  Metų bibliotekininkei įteikė prizą – „Angelo“ skulptūrą, sukurtą „Midenės“ meno  meistrų.  Metų bibliotekininkę sveikino Karsakiškio seniūnė Rima Jaškūnienė bei darbuotoja Kristina Pagareckienė.
Darbuotojai apžiūrėjo atnaujintą biblioteką, jiems buvo pristatyta teatralizuota pasaka. Šventinę nuotaiką sukūrė koncertinė programa, į kurią įsitraukė visi dalyviai, kartu su populiaria atlkėja Irena Snabaitiene įsiliedami į populiarių krašto dainų sūkurį.