Projekto „Savišvietos akademija“ veiklos suaugusiems Panevėžio rajone

Antradienis, 28 Lapkritis 2017 10:49 Fraktalų piešimas

Tęsiasi spalio mėnesį prasidėjusios suaugusių švietimo projekto „Savišvietos akademija“, finansuoto Panevėžio r. savivaldybės lėšomis, veiklos rajono bibliotekose. Lapkričio mėnesį Paįstrio ir Molainių bibliotekose vyko užsiėmimai suaugusiems.

Paįstrio bibliotekoje susirinkę gyventojai kartu su jogos mokytoju, gongų meistru Virenijumi Andrijausku mokėsi atpažinti stresą, sužinojo būdus, kaip aptsipalaiduoti. Paskutinį lapkričio penktadienį Molainių bibliotekoje susirinkę gyventojai mokėsi piešti fraktalus.
Fraktaliniai piešiniai – vienas iš būdų geriau pažinti save. Tai – labai paprasta piešimo technika, grindžiama spontanišku linijų kūrimu ir spalvinimu. Tokiu būdu piešdami atveriame savo meninį suvokimą, pasineriame į meditacijai prilygstančius apmąstymus. Patirtimi dalinosi Brigita Paulauskienė – dizainerė, sertifikuota fraktalų piešimo metodo mokytoja, turinti 13 metų tokių piešinių kūrimo ir piešiančiųjų konsultavimo patirtį. Ji yra ir pirmosios lietuviškos knygos apie fraktalus „Nusipiešk gyvenimą, kokio nori“ autorė.
„Esu laisva menininkė. Piešdama fraktalinius piešinius jau ilgą laiką, nuolat stebiuosi, kad mano entuziazmas ir įkvėpimas vis didėja. Kiek nuostabių dalykų mano (ir ne vien mano) gyvenime įvyko per tą piešimą. Toks jausmas, kad piešinys pertvarko erdvę ir laiką, veda į naujus atradimus ir galimybes“, – teigia B. Paulauskienė.
Kiti „Savišvietos akademijos“ užsiėmimai vyks:
Gruodžio 11 d. viešojoje bibliotekoje – „Vinilo fiesta“
Gruodžio 14 d. Molainių bibliotekoje - „Stresas ir jo valdymo būdai“
Gruodžio 20 d. Paįstrio bibliotekoje - „Fraktalai -kelias į save perspalvas ir formas“.