Pradėtas vykdyti naujas projektas

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:27

Pradėtas vykdyti Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos 2007-2013 m. –Lithuanian projektas
 „ Muziejų pasiekiamumo ir patrauklumo didinimas Žiemgaloje  ir Šiaurės Lietuvoje“ (Development of Accessible and Attractive Museums in Zemgale and Northern Lithuania).

Projekte dalyvauja Lietuvos ir Latvijos pasienio regionų muziejai, apsijungę kaip projekto partneriai. Iš Lietuvos pusės dalyvauja Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka, pristatanti Gabrielės Petkevičaitės Bitės muziejų, Rokiškio krašto muziejus, Pasvalio krašto muziejus, Biržų „Sėlos“ muziejus. Iš Latvijos pusės dalyvauja Bauskės pilies muziejus, Jakabpilio, Dobelės, Viesitės,  Jelgavos G. Eliasto muziejai. Projekto vadovaujantis partneris Žiemgalos planavimo agentūra. Bendras projekto biudžetas 2,3 mln. eurų.
     Panevėžio rajonui iš projekto skirta 242 172 eurų .Vykdant projektą bus atlikti muziejaus pastato rekonstrukcijos darbai. Gabrielės Petkevičaitės Bitės muziejaus pastatas yra prastos techninės būklės. Po remonto ne tik pagerės pastato būklė, bet bus atnaujintos ekspozicijos. Į Puziniškį bus perkelta Mato Grigonio literatūrinė ekspozicija.
     Lankytojams bus paruoštos trys edukacinės programos :G.Petkevičaitės Bitės  kūrybos pristatymas-literatūrinės kompozicijos, „Senoji namų mokykla“ ,“Bitė –bitininkystės ir liaudies medicinos žinovė“. Programos bus pristatytos suremontavus muziejų.
     Projektą vykdydama Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka bendradarbiaus ir semsis patirties iš visų projekto partnerių –muziejų.