Paroda iš Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos fondų

Ketvirtadienis, 02 Lapkritis 2017 17:46 Paroda Maironiui

Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje eksponuojama  kilnojamoji paroda iš LNB fondų -  „Pavasario balsai“. Tai fotodokumentikos paroda, skirta Didžiajam Lietuvos dainiui Maironiui.

Maironis – vienas iškiliausių Lietuvos poetų, ypač jautriai aprašęs žmogaus ir tautos likimą, įprasminęs lietuvių tautos dvasinę ir istorinę patirtį, žadinęs širdyse Lietuvos valstybės ilgesį.
1895 metais išėjęs poeto  rinkinys „Pavasario balsai“ buvo  nuolat pildomas ir leidžiamas iš naujo, tad, galima sakyti, kad poetas šį rinkinį rašė visą savo gyvenimą. Vien tik poetui gyvam esant pasaulį išvydo 1905, 1913, 1920 metų „Pavasario balsų“ leidimai.
Todėl neatsitiktinai rengdami parodą Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos darbuotojai daugiausia dėmesio skyrė šiam Maironio  poezijos perlui.  Ekspozicijoje galima susipažinti su „Pavasario balsų“ leidimais nuo pirmojo, išleisto 1895 m.,  iki paskutiniojo, išleisto  2012 m. Daug vietos skiriama poeto eilėraščių rankraščiams, kuriuos parodai paskolino Maironio lietuvių literatūros muziejus. Eksponuojama daugelis poeto eilėraščių, virtusių dainomis: „Lietuva brangi“, „Trakų pilis“, „Kur bėga Šešupė“, „Užmigo žemė“, „Nuo Birutės kalno“ ir kt. Taip pat parodoje gausu ivairios archyvinės medžiagos, nuotraukų ir dokumentų.

Parodą sudaro 10 ištraukiamų pastatomų stendų, tekstai parengti lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

Siūlytume literatūros mokytojams aplankyti parodą, atsivesti mokinius ir  surengti kitokią lietuvių kalbos ir literatūros  pamoką bibliotekoje.
Kilnojamąją ekspoziciją  parengė Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, o eksponuojama rajono viešojoje bibliotekoje ji bus visą lapkričio mėnesį.

Kviečiame susipažinti.