„Baltijos kelio“ dokumentika

Antradienis, 01 Rugsėjis 2009 11:47

Baltijos kelio 20-mečiui paminėti rajono viešoji biblioteka paruošė kilnojamą dokumentų ekspoziciją „Baltijos kelias – laisvės, vienybės ir ateities kelias“. Ji iškilmingai atidaryta rajono savivaldybėje. Ši istorinė data buvo prisiminta poeto J.Marcinkevičiaus žodžiais :

„Leisk paimti tave už rankos, žmogau.

Juk dar taip neseniai – ar atmeni –

Baltijos kelyje stovėjome šalia

ir brolybė, gerumas ir viltis tekėjo iš tavęs į mane“.

Susirinkusiems sveikinimo žodį tarė rajono meras P.Žagunis. Baltijos kelio 20-mečio proga jis įteikė savivaldybės padėkos raštus aktyviausiems rajono piliečiams. Džiugu, kad jų tarpe – rajono viešosios bibliotekos Smilgių filialo vyr. bibliotekininkas – Edvardas Vaičius.

Kilnojamoji paroda buvo paruošta, pasinaudojus bibliotekoje saugoma bei privačių archyvų medžiaga. Joje patalpinti 1989- ųjų vaizdai iš visos Lietuvos, Panevėžio rajono, užsienio šalių ir Baltijos kelio įamžinimo akimirkos.

Renginio dalyviai turėjo galimybę pamatyti sąjūdžio veikėjo, bernatoniečio A. Lukoševičiaus filmuotą medžiagą apie 1989-ųjų rugpjūčio 23-iąją.

„Baltijos kelio“ metų dainos atgaivino dar gyvus prisiminimus, kuriais dalijosi susirinkusieji.

Kilnojamoji ekspozicija, kurioje užfiksuoti 1989- ųjų vaizdai iš visos Lietuvos, Panevėžio rajono, užsienio šalių ir Baltijos kelio įamžinimo medžiaga, po mėnesio aplankys rajono seniūnijas.