Paminėtas Juozo Tumo-Vaižganto ir knygnešių muziejaus 30-metis

Pirmadienis, 02 Spalis 2017 14:17 Renginys „Nepamirštamas Vaižgantas“

Rugsėjo 29-ąją į J.Tumo-Vaižganto ir knygnešių muziejų Ustronėje sukvietė renginys „Nepamirštamas Vaižgantas“.
Prisiminti 1987-ieji, kai Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos žinioje įkurta ekspozicija Vaižgantui

ir knygnešystei atminti. Prisiminimais apie muziejaus kūrimo ištakas dalijosi PRSVB direktorė Rūta Bagdonienė, dabar Vilniuje gyvenanti bibliotekininkė Vida Liegytė-Butkienė, savo entuziazmu ir darbais prieš tris dešimtmečius įnešusi didžiulį indėlį, kad Ustronės svirnas taptų kultūros židiniu.

Apie J. Tumo –Vaižganto kūrybą, gyvenimą Vadaktėliuose 1902-1905 metais, kalbėjo Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė, muziejininkas Alfas Pakėnas, Vaižganto kūrybos ištraukas, prisiminimus apie jį skaitė Šiaulių dramos teatro aktorė Olita Dautartaitė. Ustronės svirno istoriją, čia veikusios Garšvių knygnešių draugijos veiklą apžvelgė dvidešimt dvejus metus muziejininku Ustronėje dirbantis Audrius Daukša.
Po svirne vykusio renginio visi pakviesti dalyvauti Puziniškio muziejaus edukacinėje programoje „Ne tik dvaro valgiai“ ir pasivaišinti muziejininkės Irenos Lesvinčiūnienės katile virtu patiekalu.
Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija