Bibliotekos muziejuose – vasaros atradimai

Penktadienis, 18 Rugpjūtis 2017 14:36 Ant muziejaus laiptų

Vasara – kelionių, išvykų metas, todėl rajono viešosios bibliotekos muziejuose dažnai apsilanko šalies bei užsienio turistai.

Juozo Tumo-Vaižganto ir Knygnešių  bei Puziniškio (G.Petkevičaitės-Bitės) muziejuose galima susipažinti su mūsų tautos istorija, nepriklausomos valstybės kūrimosi ištakomis, istorinėmis asmenybėmis, knygnešystės veikla.Tai atskleidžia muziejuose vykdomos edukacinės programos bei vedamos ekskursijos. Daugelį vilioja čia esanti graži gamtos apsuptis.
Dažni Puziniškio muziejaus lankytojai – įvairios moksleivių grupės. Kultūrines žinias čia nuolat gilina Radviliškio Lizdeikos gimnazijos nariai. Liepos mėnesį čia jie viešėjo kartu su savo svečiu  iš Indijos  - Harminder Singt, dirbančiu  Delio miesto klimato kaitos projektų vadovu, skaitančiu  paskaitas ekologinėmis temomis įvairiose šalyse.  Svečias muziejuje  gilino žinias apie Lietuvos istoriją. Dalyvaudamas edukacinėse programose, išbandė senovinį rašymą plunksna, domėjosi vietos augmenija, ragavo žolynų arbatų.
Muziejus džiaugiasi G.Petkevičaitės-Bitės asmenybės gerbėjų apsilankymais – rašytojos literatūrinės premijos laureatų, jos atminimo medalio nominantų, bei neseniai buvojusios Amerikos lietuvės Dianos Vidutis viešnage.
Muziejų aplankė ir žygeiviai - pėsčiųjų žygyje  „Po Smilgių kraštą“ dalyvavę virš 70 keliautojų. Jie gėrėjosi gamta, susipažino su muziejaus ekspozicija, jiems buvo pristatyta Puziniškio krašto kulinarinio paveldo edukacinė programa  „Ne tik dvaro valgiai: košės ir kepiniai“.
Muziejuje apsilankę LRT kultūrinių laidų kūrėjai rinko kultūrinę istorinę medžiagą.
Ustronėje, Juozo Tumo – Vaižganto ir Knygnešių muziejuje lankėsi projekto "Misija Knygnešys" Lietuvos televizijos kultūros kanalo filmavimo komanda su rašytoja Renata Šerelyte.
Kviečiame visus, neabejingus savo krašto istorijai, pabuvoti minėtuose muziejuose,  dalyvauti edukacinėse programose, ekskursijose.