Virginijos Jurevičienės karpiniai puošia rajono viešąją biblioteką

Penktadienis, 04 Rugpjūtis 2017 17:03 Virginijos Jurevičienės karpiniai

Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje eksponuojama kupiškietės tautodailininkės Virginijos Jurevičienės karpinių paroda.

Nuo pat vaikystės linkusi į meninę kūrybą karpyti Virginija pradėjo baigusi mokslus ir ėmusi dirbti, tačiau mylimam pomėgiui daugiau laiko surado gerokai vėliau. Kūrybingos  karpinių meistrės  darbai ne vieną kartą buvo eksponuoti respublikinėse parodose, užsienyje (Briuselyje). Menininkė yra surengusi 5 personalines parodas, pelnė ne vieną apdovanojimą. 2011-aisiais tapo tautodailininkų sąjungos nare.

Idėjų , kaip sako pati autorė, semiasi tyrinėdama lietuvių liaudies tradicijas, Kupiškio krašto praeitį, istoriją, stebėdama gamtą.  Polinkį senajam lietuvių tautos amatui  autorė,  matyt, paveldėjo iš  savo nagingų senelių ir tėvų.

Lietuvoje popieriaus karpiniais pradėta užsiiminėti XVI a. Jie buvo itin populiarūs namų  puošyboje.
Dar ir dabar - tai namus praturtinantis ir jaukumo suteikiantis, kuriantis nekasdienišką atmosferą interjero elementas.
2011 metais. karpiniai buvo sertifikuoti kaip Tautinis paveldas.

Norintiems susipažinti su Virginijos Jurevičienės darbais - primename : paroda rajono viešojoje bibliotekoje veiks visą rugpjūčio mėnesį.
Maloniai kviečiame.