Šilų bibliotekoje pristatytos krašto istorijos akimirkos

Ketvirtadienis, 13 Liepa 2017 15:25 Paroda

Šilų krašto 450-osioms metinėms vietos biblioteka paruošė įdomias dokumentines parodas.
Paroda “Lietuviško cirko pradininkas – Šilų kraštietis Petras Tarutis“, skirta jo 115 - osioms gimimo metinėms paminėti.

1929 m. lankydamasis Klaipėdoje, jis susipažino su P. Gudausku ir į kūrė pirmą profesionalų cirką „Aušra“. P. Tarutis žiūrovus stebino unikaliais (tuo metu) numeriais: rydavo kardą, basas šokdavo nuo dviejų stalų ant stiklo šukių, guldavo ant vinių arba dalgių ašmenų, žongliravo žiedais, kamuoliais, degančiais fakelais, atlikdavo numerį su peiliais ir daug kitų triukų. Per jo kūną, uždengtą lentomis, pervažiuodavo sunkvežimis. Į cirko pasirodymus buvo įtraukta visa P. Taručio šeima.
Parodos pristatyme dalyvavo P. Taručio dukra, nuo mažų dienų cirko karjerą pradėjusi, Palmira Kazakaitienė ir anūkas Jonas Kazakaitis . Dukra maloniai dalijosi prisiminimais apie tėvelį ir jo pasirodymus. Jos pasakojimams pritarė ir senieji Šilų gyventojai, pažinoję P. Tarutį. Cirkininko anūkas, padovanojo unikalių nuotraukų iš P. Taručio dalyvavimo cirko gyvenime.
Antrosios parodos „Senosios Šilų krašto akimirkos“ sumanytoja, šilaivė raguvos vyresn. bibliotekininkė Vida Gailiušytė. Parodoje pristatytose nuotraukose atsispindėjo senasis Šilų krašto kultūrinis gyvenimas, meno kolektyvai. Seniausia eksponuota nuotrauka - 1960-ųjų metų. Joje užfiksuotas pirmasis Šilų etnografinis ansamblis.
Parodas aplankė labai gausus Šilų kraštiečių, šilaivių ir svečių būrys. Žmonės susidomėję ieškojo nuotraukose savęs, bendrų pažįstamų ir dalijosi prisiminimais.