Neformaliojo vaikų švietimo veiklos Ramygalos bibliotekoje

Penktadienis, 09 Birželis 2017 15:31

2017 metais neformaliojo švietimo veiklas vaikams rengia penkios Panevėžio rajono viešosios bibliotekos. "Etninės kultūros pažinimas" - Ramygalos bibliotekos NVŠ programa vaikams. Viena iš veiklos temų „Senieji lietuvių amatai“.

Siekiant artimiau susipažinti su senoviniu linų apdirbimu, gegužės pabaigoje programos dalyviai lankėsi Upytės Tradicinių amatų centre. Centro vadovė Aušra Sidorovienė supažindino su Upytės krašto žmonių iniciatyva pastatytu pirmuoju šalyje visuomeninės paskirties namu iš šiaudų.
Tautodailininkė Irena Vilienė parodė audimo stakles, papasakojo, kaip mūsų močiutės ausdavo, pindavo juostas. Vaikai dalyvavo edukacinėje programoje „Audimo raštų kalba“. I. Vilienės pamokyti, nusipynė „Draugystės apyrankes“.
Stultiškių kaime, Vėjo malūne įsikūrusiame Linų muziejuje, vaikai dalyvavo edukacinėje programoje „Lino kančios kelias“. Susipažino su senoviniu lino apdirbimu. Kiekvienas galėjo pamėginti nubraukti lino galvutes, brukti ir šukuoti pluoštą, susipažinti su įvairiais eksponatais, kuriais senovėje žmonės verpė siūlus, audė lovatieses ir kt.
Programos dalyviai lankėsi ir tautodailininkės Danutės Ulienės namuose Ramygaloje. Ji vaikams parodė iš vytelių pintus kūrinius: nepakartojamo grožio angelus, paukščius, pasagas, įvairias saulutes ir savo tapytus paveikslus. Danutė supažindino su vytelių pynimo technika, jos pamokyti vaikai nusipynė „Saulutes“.
Po atostogų, tęsiant NVŠ veiklas, planuojama plačiau susipažinti su keramikos, medžio drožimo, veltinio vėlimo, kalvystės ir kt. amatais.

Marytė Čeponienė