Projektas „Atrask save“ integruoja jaunimą į kultūrinį gyvenimą

Pirmadienis, 05 Birželis 2017 15:32

Antri metai vykdomas projektas „Atrask save“ Panevėžio rajono viešojoje bibliotekoje yra įsisiūbavęs. Į projektą įtraukti 57 Panevėžio rajono jaunuoliai, kuriems teikiamos individualios ir grupinės konsultacijos bei užsiėmimai.

Projektas „Atrask save“ padeda ne tik integruotis į švietimo sistemą, darbo rinką ar savanorystę, bet ir skatina jaunus projekto dalyvius įsilieti į kultūrinį visuomeninį gyvenimą . Birželio 2 d. Puziniškyje vyko tradicine tapusi šventė „Vakarojimai Puziniškio dvarelyje“. NEET jaunuoliai prisidėjo prie šios šventės organizavimo savo pagalba ruošiant renginį bei jo metu. Jaunuoliams tokia visuomeninė veikla padeda ugdyti bendravimo kompetencijas, ugdo saviraiškos galimybes bei pasitikėjimą savimi. Džiugu, kad viena iš projekto „Atrask save“ dalyvių save atrado panašioje kitokioje kultūrinėje veikloje - savanoriaudama Perekšlių bendruomenės namuose, aktyviai padėdama organizuoti įvairius renginius. Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka yra viena iš daugelio įstaigų bei organizacijų tinklo, kurios susibūrė bendram tikslui - suteikti jaunuoliams aktyvumo skatinimo priemones, kad užkirstų kelią ilgalaikiam nedarbui ar nesimokymui. Džiugu matyti, kaip projekto dalyviai užsiėmimų metu lavėja bei laisvėja.