Ramygalos bibliotekoje viešėjo žurnalistė, poetė Saulutė Genovaitė Markauskaitė

Antradienis, 16 Gegužė 2017 16:48 Susitikimo metu

Gegužės 11 d. Ramygalos bibliotekoje vyko Saulutės Genovaitės Markauskaitės parengtos knygos „Skulptorius Bernardas Bučas“ ir eilėraščių lyrikos rinkinio „Ilgesio paukščiai“ pristatymas.

Šias knygas pristatė pati autorė, Saulutė Genovaitė Markauskaitė, ir  B. Bučo žmona, Ona Bučienė-Obrikat. Saulutė Genovaitė Markauskaitė  - kraštietė, gimusi netoli Krekenavos. Saulutė išleido šešis poezijos rinkinius: „Džiaugsmo verpetai (1992); „Meilės skliautai“ (2000); „Buvo laikas stiklinis “(2000);“Meilės akys“ (2003); „Erškėtrožei pražydus“(2007); „Vilties vaivorykštė“ (2015). 2014 m. išleido monografiją „Krekenava laiko tėkmėje“, 2016 m. knygą „Skulptorius Bernardas Bučas“ ir poezijos rinktinę „Ilgesio paukščiai“. Rinktinė sudaryta iš šešių eilėraščių knygų, dedikuota vienam tyriausių , bet ir sudėtingiausių jausmų- meilei. Poetės žodžiais tariant, tai vienintelis jausmas, suteikiantis žmogui saugumo pojūtį ir galimybę kurti save. Tai vidinė šviesa, pakelianti dvasią.
“Pasiūlymas rašyti knygą, man buvo Dievo dovana“,- kalbėjo knygą „Skulptorius Bernardas Bučas“ parašiusi žurnalistė, rašytoja, poetė Saulutė Genovaitė Markauskaitė. Knygoje susipina istoriniai šaltiniai, artimųjų prisiminimai, laiškai, dienoraščiai, biografiniai faktai apie Panevėžio rajone, Smilgių seniūnijoje, gimusį skulptorių B. Bučą. Knygos redaktorius poetas Robertas Keturakis rašo: “Skaitytojas  nuo pat pirmųjų puslapių pastebės, kad  pasakojime apie asmenybes, žymias dėl savo kūrybos, ryškėja ne tik faktas, vaizdai, bet ir tų faktų bei vaizdų jutimas“. Knygoje taip pat minima mokytoja, rašytoja, publicistė Gabrielė Petkevičaitė - Bitė, kuri ne tik pati mokė, bet ir rinko lėšas būsimojo skulptoriaus mokslui. Supažindino su profesoriumi, skulptoriumi Juozu Zikaru ir daugiau kitų žymių  mūsų krašto kultūros asmenybių.
Biblioteka dėkoja Saulutei už dovanotas knygas ir šilumą, ir visiems, susirinkusiems į renginį, neabejingiems savo krašto istorijai.