Raguvos bibliotekoje pristatyta pirmoji moksleivės knyga

Trečiadienis, 03 Gegužė 2017 08:18

,,Vakarai tau“ – tai pirmoji Raguvos gimnazijos aštuntos klasės moksleivės Inesos Skapaitės poezijos knygelė. Ji pristatyta Nacionalinė bibliotekų savaitės metu Raguvos bibliotekoje balandžio 28 d. vykusiame renginyje.

Inesą daug kas pažįsta kaip idėjų iniciatorę, visuomet aktyvią ir kūrybingą, įvairių straipsnių, internetinių dienoraščių kūrėją, konkursų ir projektų dalyvę. Inesa rašyti eilėraščius pradėjo būdama trylikos metų. Jai poezija yra galimybė ne tik pradžiuginti savo skaitytojus, bet ir taip išreikšti savo jausmus.
Knygos „Vakarai tau“ viršelį puošia išskirtinis menininkės Olios Grinko piešinys. Knygoje yra penkiasdešimt devyni eilėraščiai ir penkios iliustracijos, kurias piešė ypatingų gabumų turinti tatuiruočių meistrė Austėja Urnižaitė. Savo kūryba Inesa palietė laisvę, vienatvę, depresiją, senelių mirtį, laimę, džiaugsmą ir prisiminimus. „Savo knygą galėčiau apibūdinti vienu žodžiu — giluma. Manyčiau, kad gilumos veidas, lyg rūkas, kuriuo vaikštai ir nieko nematai, tačiau kažką labai stipriai jauti. Kuo toliau eini, tuo labiau norisi jausti. Tačiau neapčiuopi širdimi to, kas yra labai giliai.“, – pasakojo I. Skapaitė renginio metu.
Šventėje skambėjo Raguvos gimnazijos dešimtos klasės moksleivės, mokinių parlamento prezidentės Kotrynos Juškaitės atliekamos dainos. Ji atliko Raguvos gimnazijos dvyliktos klasės mokinių mordenizuotą lietuvių liaudies dainą „Senajam dvarely“ , V. Kernagio „Nenusigąsk“ bei Lauros Remeikienės dainą „ Jeigu žinotum“. Savo muzikinį dainos debiutą atliko ir Raguvos gimnazijos penktos klasės moksleivė Andrėja Arzimanova. Vieno kūrinio inscenizaciją pristatė penktos klasės mokinė Kamilė Šakūnaitė.
Į knygos sutiktuves atvyko gausus būrys svečių, draugų, artimųjų. Netrūko gražių žodžių ir jausmingų palinkėjimų knygos autorei.
Poezija- tai kelias iš širdies į širdį. Dėkojame artimiesiems bei visiems prisidėjusiems prie Inesos svajonės išsipildymo!

Vyresn. bibliotekininkė Vida Gailiušytė