Suskaitmeninti 1962 m. laikraščio „Tėvynė“ numeriai

Pirmadienis, 10 Balandis 2017 15:58 Panevėžio rajono laikraštis

Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia skaityti suskaitmenintus 1962 m. laikraščio „Tėvynė“ numerius
Jis pradėtas leisti 1962 m. balandžio 27 d.  tris kartus per savaitę. 1962 m. išleisti 103 numeriai. Pirmasis laikraščio redaktorius buvo Leonardas Grubinskas.
Leidinys nuskenuotas Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Regioniniame skaitmeninimo skyriuje.

Šiame skyriuje nuskenuotos ir Mato Grigonio knygelės, išleistos 1911-1940 m. M. Grigonis buvo vienas aktyviausių XX a. pr. Lietuvių kultūros veikėjų. Žinomas kaip lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas, tautosakos rinkėjas, visuomenininkas, rašytojas, vertėjas. Jo eilėraščių rinkinys „Kvietkelis“ – pirmoji lietuviška vaikų poezijos knyga.
Kai kurių M. Grigonio knygelių puslapiai yra trapūs, sudūlėję. Saugojimas skaitmeniniu formatu leis išsaugoti Mato Grigonio kūrybinį palikimą. Suskaitmenintas knygeles kviečiame skaityti