Lietuvos šimtmečiui : Jono Ambraškos fotografijų paroda

Trečiadienis, 05 Balandis 2017 12:11 Parodos plakatas

Panevėžio rajono viešosios bibliotekos lankytojus pasitinka nauja paroda – balandžio mėnesį  čia eksponuojama  gerai žinomo kraštiečio, fotografo, pelnytai vadinamo fotometraštininku, Jono Ambraškos paroda  „Atgimimo šviesa“.

Pirmieji mitingai  Vilniuje, Panevėžyje, Baltijos kelias,  pirmieji  Vasario 16-osios minėjimai – visa tai fotografijose. Ir visa tai mena mums tuos laikus, kai Lietuva  pasijuto esanti  vieninga, stipri, galinti drąsiai ginti savo laisvę. Mena Atgimimo laikus. Artėjant Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui, turbūt, privalu prisiminti  visą Lietuvos nueitą kelią. Gera, kad yra žmonių, besirūpinančių mūsų dar taip nesenos istorijos išsaugojimu, nepamirštant  švietėjiškų paskatų.  Juk jau užaugo karta, kuri tų dienų įvykius mena tik iš pasakojimų ar  išsaugotų dokumentų,  nuotraukų.
Tad, dėkodami Panevėžio Kraštotyros muziejaus darbuotojams, paruošusiems šią parodą ir leidusiems ją eksponuoti bibliotekoje, kviečiame dar kartą sugrįžti į tą laiką,  dar kartą pajusti to laikmečio šviesą, skliste sklindančią iš autoriaus darbų.
Paroda veiks iki balandžio 29 d.
Laukiame Jūsų