Gustonių kaimo vaikai pamėgo Dienos centrą Bibliotekoje -UDC

Antradienis, 04 Balandis 2017 15:26

Prieš metus pradėtas projektas ,,Popietės Gustonių bibliotekoje – UDC,  vykdant vaikų dienos centro veiklas‘‘,  pratęstas  ir 2017 metais.

Džiugu, kad Gustonių kaimo vaikai vėl turės galimybę po pamokų susirinkti Dienos centre. Gustonių bibliotekos – UDC vykdomas projektas suteikia galimybę Gustonių kaimo vaikams mokytis socialinių ir higieninių įgūdžių, užsiimti aktyvia kultūrine ir sportine veikla, skirti laiko pamokų ruošai, o taip pat pavalgyti pavakarius.
Nuo 2017 m. kovo 1d. iki lapkričio 30d., 3 dienas per savaitę po 4 valandas vaikai praleidžia dienos centre. Nuolatiniais Dienos centro lankytojais yra dvylika vaikų iš įvairių šeimų. Prie jų neretai prisijungia dar keletas užsiėmimais susidomėjusių vaikų. Atostogų metu vaikai norėtų centre būti visą dieną – čia jauku, šilta, yra kas veikti. Vaikai mokosi ir tobulina elgesio prie stalo, mandagumo, etiketo ir kt. įgūdžius. Jau vyko užsiėmimai tema ,,Labas, tai aš‘‘, „Mano batai buvo du...“, skirti tobulinti asmens higienos ir savitvarkos įgūdžius.
Vaikai vadovaujami vyr. bibliotekininkės R. Masiokienės įgyja sveikos gyvensenos, pirmosios pagalbos žinių. Edukacinių užsiėmimų metu daro įvairius darbelius iš gamtos medžiagų. Visą projekto laiką bus rengiama daug edukacinių – kūrybinių užsiėmimų, didelis dėmesys skiriamas sportinei, žaidybinei veiklai sporto aikštelėje.
Vaikams pristatoma dar viena įdomi veikla- muzikos terapija. Šie užsiėmimai padeda vaikų geresnei savijautai muzikuojant pačių pasigamintais muzikavimo instrumentais. Netradicinėje erdvėje vyksta pokalbiai – diskusijos ,,Kas supa aplink mus?’’, ,,Noriu būti sveikas’’, ,,Ekologiškas maistas‘‘ ir kt. Vaikai džiaugiasi galėdami užsiauginti pavasarinių vitaminų patys ir maitintis sveikai.
O šiuo metu Dienos centre jaukus pavasaris ir pasiruošimas Velykų šventėms.