Kompiuterizuojamas skaitytojų aptarnavimas rajono bibliotekose

Trečiadienis, 29 Kovas 2017 13:36 Bilietas

Nuo šių metų kovo mėn. Naujamiesčio, Piniavos, Raguvos ir Velžio bibliotekose įdiegta LIBIS skaitytojų aptarnavimo programa. Su LIBIS skaitytojų aptarnavimo programa (SAP) viešojoje bibliotekoje jau dirbama nuo 2004 metų, o Ramygalos bibliotekoje - nuo 2013 m.

Kompiuterizavus skaitytojų aptarnavimą kaimo bibliotekose, ne tik paspartės bibliotekininko darbas: automatizuota knygų ir žurnalų išduotis, grąžinimas, paieška, skaitytojų registracija, bet ir prasiplės skaitytojų galimybės. Jie galės nuotolinių būdu atlikti knygų paiešką, užsakymą, užimtų knygų rezervavimą, skaitomų – pratesimą. Visose minėtose bibliotekose jau galima įsigyti vieningą skaitytojo pažymėjimą, kuris galioja visose Lietuvos viešosiose bibliotekose.