Ramygaloje pristatyta knygnešystės istorija

Antradienis, 14 Kovas 2017 08:26

Ramygalos biblioteka pakvietė  ramygaliečius ir rajono Trečiojo amžiaus universiteto Ramygalos fakulteto lankytojus į literatūrinę popietę „Mylėję Lietuvą ir knygą“, skirtą Knygnešio dienai.

Bibliotekininkė M. Čeponienė priminė Ramygalos krašte gimusius, gyvenusius knygnešius. Vienas iš jų Adomas Ladukas, kurio 165 –osioms gimimo metinėms paminėti ir surengtas šis renginys. Renginio svečias J. Tumo- Vaižganto ir Knygnešių muziejaus Ustronėje
muziejininkas Audrius Daukša kalbėjo apie Lietuvos nepriklausomybę, artėjantį Lietuvos valstybės atkūrimo ir Lietuvos Respublikos sukūrimo 100-metį. Išsamiai papasakojo apie lietuviškos spaudos draudimo metus, žymiausius to meto žmones, prisidėjusius prie lietuviškos spaudos išsaugojimo. Deklamavo J.Marcinkevičiaus ir kitų poetų eiles. Pritariant kanklėms padainavo kelias lietuvių liaudies dainas.
Renginio dalyviai neliko abejingi išgirstam žodžiui, aktyviai diskutavo, dalinosi mintimis apie Lietuvą, jos kaip valstybės išlikimą.

M.Čeponienė