Suskaitmeninta kaimo istorija pristatyta gyventojams

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:26 Pristatymas Raguvoje

Rajono viešosios bibliotekos įgyvendinamam „Bibliotekos pažangai 2“ projektui „Štai koks mano kaimas“ einant į pabaigą, jau galima džiaugtis rezultatais – modernių technologijų įsisavinimu, suskaitmeninta kaimo istorija, kelių kartų tarpusavio ryšio stiprinimu.

Aštuoniose bibliotekose nuo pat projekto pradžios buvo suburtos iniciatyvinės grupės iš kelių kartų atstovų. Įvaldę planšetinių kompiuterių galimybes, jie fiksavo savo vietovės ypatumus, rinko istorinius faktus, ieškojo įdomių žmonių. Apdorojus filmuotą medžiagą vaizdo bei garso kūrimo programomis, buvo sukurti vietoves pristatantys filmukai. Jie buvo džiugiai sutikti vietos gyventojų, organizuojant pristatomuosius renginius Paliūniškio, Velžio, Raguvos, Vadoklių, Upytės, Paįstrio, Ramygalos, Krekenavos bibliotekose.  Kiekviena bibliotekos  iniciatyvinė grupė, kurdama filmuką, stengėsi atspindėti savo vietovės ypatumus. Velžyje, Upytėje, Krekenavoje  atrasta įdomių, kūrybingų žmonių. Raguvoje norėta prikelti istorinius, bet primirštus objektus. Ramygaloje, Paįstryje filmuota daug įdomių istorinių objektų, Vadokliuose įamžinta originali krašto tradicija, Paliūniškio krašto stiprybė akcentuota kelių kartų ryšyje.
Gyventojai pastebėjo, jog projektas padėjo iš naujo atrasti savo krašto ypatumus, užsiimti įdomia, prasminga veikla, atrasti ryšį tarp įvairaus amžiaus žmonių.