Miežiškių bažnyčios paveldas ir Lietuvos istorijos paskaita

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:31 Miežiškių bažnyčios paveldas

Bibliotekos viena iš priedermių  yra   istorinio  paveldo sklaida ir išsaugojimas . Vykusio renginio metu žiūrovams  buvo pristatytas Miežiškių bažnyčios paveldas „ Liturginiai drabužiai: funkcijos ir simbolika“ .

Dauguma  eksponatų ypatingai domino bibliotekos lankytojus savo ilgaamžiškumu: jiems daugiau nei šimtas metų. Buvo smalsu pavartyti bažnyčios archyvines  jungtuvių knygas, iš arti apžiūrėti rankų darbo  liturginius drabužius. Apie kiekvieno jų funkcijas ir simboliką išsamiai pasakojo Panevėžio Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo koplyčios kunigas Pavel Andžejevski.

Antroje renginio dalyje  „Lietuvos istorijos slėpiniai ir Jogailos krikštas“ kraštietis, raguviškis, rajono tarybos narys Algimantas Birbilas nustebino klausytojus savo istorinėmis žiniomis, įdomiais faktais iš Lietuvos valdovų gyvenimo , tad sulaukė nemažai susidomėjimo ir klausimų.
Renginį organizavo Kristina Šimonytė Christensen , dirbanti  Liūdynės kultūros centro Velžio padalinyje.