Atversti lapai

Bronė Buivydaitė –  rašytoja poetė, prozininkė ir dramaturgė, memuaristė, pedagogė lietuvių kalbos mokytoja. 1925–1928 m. ji dėstė lietuvių kalbą Panevėžio mokytojų seminarijoje, subūrė dramos mėgėjų būrelį ir režisavo apie 10 sceninių pastatymų. 1930 m. Panevėžyje B. Buivydaitė įsteigė Vaikų teatro draugijos skyrių, kuris 1931 m. jos spektaklio "Stebuklingoji radasta" premjera atidarė Panevėžio vaikų teatrą.

„Atversti lapai" - pirmasis lietuvių literatūroje mokyklų gyvenimo tema sukurtas ir 1934 m. Panevėžyje išleistas romanas. Nors nuo tų dienų į istorijos vingius nušuoliavo jau ne viena dešimtis metų, šis kūrinys nesensta. Priešingai - ir šiandien jis aktualus bet kokio amžiaus skaitytojui, norinčiam geriau suprasti ne tik save, bet ir tuos, kas yra šalia.

Juk tai jautrus pasakojimas apie dramatiškai skaudų ir sudėtingą paauglių pasaulį, apie mokinių ir mokytojų, vaikų ir tėvų santykius, apie vienų ir kitų sąžinę, atsakomybę ir pamokančias pasekmes už kiekvieną neapgalvotą savo žingsnį. Žinoma, ir apie gebėjimą neprarasti vilties net ir tada, kai būna be galo sunku.