Knygnešių vardą apjungė G.Petkevičaitė – Bitė

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:27

Simboliška, kad Knygnešio dieną rajono viešojoje bibliotekoje buvo pagerbta Gabrielė Petkevičaitė Bitė, prieš 150 metų gimusi Puziniškio dvarelyje, kuriame biblioteka puoselėja jos atminimą, įkūrusi muziejų. Apie G.Petkevičaitės Bitės giminės ištakas kaimyniniame Pakruojo krašte pasakojo ir parodą pristatė atvykusi viešnia – Pakruojo J.Paukštelio viešosios bibliotekos kraštotyrininkė G. Juodytė. Ši paroda „G. Petkevičaitė Bitė ir jos amžininkai iš Pakruojo krašto“ veiks bibliotekoje visą mėnesį ir bus padovanota Puziniškio muziejui.
   Sužinoti apie knygnešystės istoriją bei lietuviško žodžio nešėjus į biblioteką rinkosi bibliotekos skaitytojai, savivaldybės atstovai, pedagogai, kultūros darbuotojai, atvyko būrys jaunimo iš M. Karkos pagrindinės mokyklos. Beveik dvi valandas trukusią atvirą istorijos pamoką vedė garbūs svečiai – Lietuvos Knygnešio draugijos pirmininkė Irena Kubilienė, fotomenininkas J. Valiušaitis, buvęs Lietuvos nepriklausomybės akto signataras J. Beinortas, M. Karkos pagrindinės mokyklos direktorius A. Paberžis, muziejininkas A. Daukša. Direktorė R. Bagdonienė pasidžiaugė, kod kovo mėnuo atnešė tokią gražią progą – sužinoti, prisiminti lietuviško žodžio kelią iki mūsų dienų, paminėti knygnešių vardus.
   Muziejininkas A. Daukša džiaugėsi prasminga I. Kubilienės dovana – iš savo asmeninės kolekcijos dovanotomis knygomis Ustronės J.Tumo – Vaižganto ir Knygnešių muziejui.