Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:27

Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo per sieną programos 2007-2013 m. – projektas „ Muziejų pasiekiamumo ir patrauklumo didinimas Žiemgaloje ir Šiaurės Lietuvoje“ (Development of Accessible and Attractive Museums in Zemgale and Northern Lithuania).

Įgyvendinimo vieta: Lietuvos ir Latvijos pasienio regionų muziejai, apsijungę kaip projekto partneriai. Iš Lietuvos pusės dalyvauja Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka, pristatanti Gabrielės Petkevičaitės Bitės muziejų, Rokiškio krašto muziejus, Pasvalio krašto muziejus, Biržų „Sėlos“ muziejus. Iš Latvijos pusės dalyvauja Bauskės pilies muziejus, Jakabpilio, Dobelės, Viesitės, Jelgavos G. Eliasto muziejai.
Įgyvendinimo laikas: 2009 -  2010 m.
Projekto veikla: Projekto vadovaujantis partneris Žiemgalos planavimo agentūra. Bendras projekto biudžetas 2,3 mln. eurų. Panevėžio rajonui iš projekto skirta 242 172 eurų. Vykdant projektą buvo atlikti muziejaus pastato, buvusio prastos techninės būklės, rekonstrukcijos darbai: padidintas ekspozicijų salių plotas, įrengtos priešgaisrinės ir apsauginės sistemos. Po remonto pagerėjo pastato būklė, buvo atnaujintos ekspozicijos. Kuriant ekspoziciją dizainerė Rita Kosmauskienė stengėsi sukurti šiame dvare XX a. pradžioje vyravusią atmosferą.  Čia skirta vieta ir kitam žymiam Panevėžio krašto žmogui – literatui, visuomenininkui  Matui Grigoniui. Projekto metu vyko seminarai, kurių metu projekto vykdymo grupė įdėjo daug pastangų, semdamasi patirties, ieškodama  įdėjų muziejaus atnaujinimui ir veiklos pagerinimui. Buvo dalyvauta edukaciniuose mokomuosiuose seminaruose Bauskėje, Rokiškyje, Dobelėje, Biržuose, Viesitėje. Projekto partneriams buvo paruoštas seminaras ir Puziniškio muziejuje. Projekto metu, mokantis  iš partnerių, buvo  ruošiamos edukacines programas Puziniškio muziejaus lankytojams. Lankytojams paruoštos edukacinės programos :G.Petkevičaitės Bitės kūrybos pristatymas - literatūrinė kompozicija „Senoji namų mokykla“, “Bitė –bitininkystės ir liaudies medicinos žinovė“, kurios pristatytos projekto dalyviams bei lankytojams. Projekto lėšomis išleistas leidinys penkiomis kalbomis pasakojantis apie Gabrielę Petkevičaitę –Bitę ir jos gimtinę.
Projekto finansavimas: Europos teritorinio bendradarbiavimo didinimo programa
Projekto vadovas: Rūta Bagdonienė