Biblioteka

 • Knygos, sulaukę daugiausia bibliotekos lankytojų dėmesio

  Knygos, sulaukę daugiausia bibliotekos lankytojų dėmesio

  Knygos, visus metus keliavę iš rankų į rankas, liudija, kas bibliotekos lankytojams buvo svarbu. Populiariausių knygų sąrašas netrumpas, jų skaitytojams kartais teko palaukti ir virtualioje eilėje. Jūsų dėmesiui pristatome Skaitomiausių laisvalaikio knygų penketuką:

  Skaityti daugiau...

 • Skambanti keramikos paroda

  Skambanti keramikos paroda

  Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje eksponuojama tarptautinio keramikos simpoziumo, vykusio Ramygaloje, darbų paroda "Keramikos ir muzikos sintezė".
  Ramygaloje įsikūręs klubas "Savos erdvės" nuo 2010 metų organizuoja tarptautinius keramikų susibūrimus.

  Skaityti daugiau...

 • Smilgių seniūnijos gyvenamosios vietos

  Smilgių seniūnijos gyvenamosios vietos

  Lietuvos Respublikos Seimui paskelbus 2019-uosius metus Vietovardžių metais,  Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka ėmėsi rinkti medžiagą apie  rajono  seniūnijų kaimus. Pirmasis leidinys, kurį parengė istorikas Petras Juknevičius  – Panevėžio rajono Smilgių seniūnijos išlikusių gyvenamųjų vietų – kaimų – žinynas.

  Sudarant žinyną buvo peržiūrėti prieinami XIX ir XX šimtmečių carinės Rusijos gyvenamųjų vietų sąrašai, Lenkijoje leistas daugiatomis geografinis žinynas, XX a. tarpukario Lietuvos gyvenamųjų vietų sąrašas ir po Antrojo pasaulinio karo Lietuvos TSR 1959, 1974 ir 1976 metų gyvenamųjų vietų žinynai. Atskirų kaimų duomenų ieškota ir kituose istoriniuose dokumentuose:

  Skaityti daugiau...

 • Diena, kai iškovojome laisvę

  Diena, kai iškovojome laisvę

  Laisvės gynėjų dieną, tą dieną, kai iškovojome laisvę, mintimis  grįžkime atgal, prisiminkime ir paminėkime:

  Skaityti daugiau...

 • Skaitmeninio raštingumo mokymai bibliotekose: sužinoti, išbandyti, suprasti

  Skaitmeninio raštingumo mokymai bibliotekose: sužinoti, išbandyti, suprasti

  ,,Labai džiaugiuosi, kad skaitmeninio raštingumo mokymai vyksta mūsų bibliotekoje”, - sako dembaviškis Jonas, projekto „Prisijungusi Lietuva” skaitmeninio raštingumo mokymų dalyvis.

  Skaityti daugiau...

 • Pamatyk Lietuvą kitokią

  Pamatyk Lietuvą kitokią

  19 a. pasaulyje išpopuliarėjusi stereoskopinės  fotografijos mada buvo „užsukusi“ ir į Lietuvą. Žinoma, kiek pavėlavusi, tačiau palikusi nemažai įdomių ir vertingų nuotraukų. Šios fotografijos buvo mėgstama vilniečių pramoga: pardavinėjamos komplektais  jos buvo skirtos žiūrėti namuose, salonuose.

  Skaityti daugiau...

 • Kuo žymūs 2020-ieji Panevėžio rajone

  Kuo žymūs 2020-ieji Panevėžio rajone

  Panevėžio rajono viešoji biblioteka kasmet parengia „Panevėžio rajono jubiliejinių datų kalendorių“. Šie metai rajonui išskirtiniai, nes   birželio 20 d. – 70  metų, kai (1950) iš 43 apylinkių sudarytas Panevėžio rajonas. Minėsime finansininko, visuomenės veikėjo, Lietuvos Steigiamojo seimo (1920) nario  Juliaus Kaupo ir pedagogės, Lietuvos Steigiamojo Seimo narės Salomėjos Stakauskaitės 130-ąsias gimimo metines.

  Skaityti daugiau...

 • Knygų Kalėdų dovanos

  Knygų Kalėdų dovanos

  Įsibėgėjus Knygų Kalėdų akcijai, kurią organizuoja Lietuvos bibliotekininkų draugija, organizacija „Gebėkit vaikus“, ir jau devintus metus globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė, į Panevėžio rajono bibliotekas pradėjo keliauti dovanos. Gustonių bibliotekai – UDC  jau padovanota penkiolika 2016–2019 metais išleistų knygų. Knygų Kalėdų akcijos metu Raguvos biblioteka sulaukė knygų dovanų iš vietos bendruomenės, o Katinų bibliotekai skaitytojai jau padovanojo 23 knygas.

  Skaityti daugiau...

 • Gražių artėjančių švenčių!

  Gražių artėjančių švenčių!

  Džiugių minčių, prasmingų darbų, drąsių idėjų!

 • Sakartvelo kultūros vakaras

  Sakartvelo kultūros vakaras

  Bibliotekoje savanoriaujanti Elza pristatė savo šalį – Sakartvelą.

  Skaityti daugiau...